İletişim Bilgileri

BİOBELLİNDA DOĞAL TEMİZLİK VE KOZMETİK ÜRÜNLERİ A.Ş.

  • Yetkili Kişi: BİOCU
  • Telefon numarası: +90 (555) 853-31-61
  • MSN: biobellindamm@hotmail.com
  • Adres: örnek mah 35. sok ataşehir, üsküdar, İstanbul, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler
ÇAMAŞIR BEYAZLATICISI

ÇAMAŞIR BEYAZLATICISI

Artık Çamaşırlarınız Kar Beyazı.... Tül ve tüm beyaz çamaşırlarınızın asıl beyazlıklarını kazanmasında size büyük bir yardımcıdır.Çamaşır makinenizde
sipariş alınır
20 TL
Satın Al
Ödeme ve Teslimat Şartları Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
  • Yetkili Kişi: BİOCU
  • Telefon numarası: +90 (555) 853-31-61
  • MSN: biobellindamm@hotmail.com
  • Adres: örnek mah 35. sok ataşehir, üsküdar, İstanbul, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

BAYANLAR EVİMİ BEYAZLATAYIM DERKEN CİĞERLERİNİZİ KARARTMAYIN!

Temizlik yaparken deterjanlar hakkında bilmeniz gereken çok önemli ayrıntılar konu ediliyor. Bunları mutlaka bilin!

• Temizlik maddeleri bilinçsizce kullanıldığında etkileri sonradan ortaya çıkan ciddi ve kalıcı zararlar verir!

• Yüzeyin temizlenmesi imkânsız bile olsa çamaşır suyu, kireç çözücü ve tuz ruhu gibi maddeleri birbirine karıştırmayın!

• Unutmayın bu temizlik maddeleri solunduğunda tek başına bile çok zararlı!

Genellikle ev kadınları tarafından bilinçsizce yapılan ev temizlikleri ileride büyük sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Uzmanlar, bu temizlikler sırasında yapılan yanlışların ileride çok ciddi sağlık sorunlarına sebep olabileceği konusunda bayanları uyardı.

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Metin Görgüner, hemen hemen her evde bahar ve bayram temizliği adında yapılan temizlikler sırasında bayanların yaptığı bazı dikkatsizlik ve yanlışların ciddi sağlık sorunlarını ortaya çıkardığını açıkladı.

Yapılan temizlik sırasında kullanılan temizlik malzemelerinin bilinçsiz bir şekilde kullanımının ciddi akciğer ve solunum rahatsızlıklarını ortaya çıkardığını söyleyen Prof. Dr. Görgüner, ev hanımlarının temizlik sırasında dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

Görgüner, alınacak basit tedbirlerle doğabilecek rahatsızlıklara karşı önlem alınabileceğini ifade etti. Bayanların lavabo ve fayansları temizlemek için çamaşır suyu ve tuzruhunu karıştırarak temizlik yaptıklarını belirten Görgüner, bu durumun çok sakıncalı olduğunu söyledi. Görgüner, bu karışım sonucunda çok fazla klor gazının ortaya çıktığını, bu klor gazının akciğerlerde tahribat yaptığını,bunun sonucunda astım benzeri yakınmaların ortaya çıktığını kaydetti.

Yapılan temizliklerden sonra bayanların genellikle hastanelerin acil servislerine astım şikâyetiyle geldiklerini kaydeden Görgüner, `Bu astımdan daha farklı bir durumdur. Biz buna tıpta RADS(reaktif havayolları disfonksiyon sendromu) diyoruz.

Bu karışıma maruz kalmak ne kadar yoğun olursa akciğerlerdeki yıpranma o kadar kalıcı oluyor, bazı kişilerin akciğerlerinde geri dönüşümsüz değişiklikler ortaya çıkabiliyor ve sürekli nefes darlığı çeken hastalar haline gelebiliyorlar. Bu yüzden bayanların çok dikkatli olmaları gerekiyor. Bayanlar doğal temizlik maddelerini seçmeliler. Tek başına çamaşır suyu da tehlikeli; ama çamaşır suyu ve tuzruhu çok daha zararlıdır. Bayanlar evimi beyazlatayım derken ciğerlerini karartmasın.` şeklinde konuştu.

Bahar başlangıcında ve bayramlarda servislerine nefes darlığı şikâyeti ile gelen bayanların sayısında çok artış olduğunu bildiren Prof. Dr. A. Metin Görgüner, bu rahatsızlığın ilk defa ABD`de havuz temizleyen işçilerde tespit edildiğini açıkladı.

Ev tozlarında akarlara dikkat edilmeli yapılan temizliklerde tozların alınması sırasında teneffüs yoluyla akar adı verilen zararlı hayvancıklar akciğerlere giderek astım ve bronşit gibi solunum yolu enfeksiyonlarına sebep olabiliyor. Bu akarlar alerjik astımı bulunan hastalarda ciddi solunum rahatsızlıkları meydana getirebiliyor. Bu yüzden temizlik yapanların toz alırken maske takmaları ya da odayı havalandırmaları gerekiyor. Yurdun farklı bölgelerindeki tozlar üzerinde yapılan araştırmalarda akar adı verilen zararlı hayvancıkların en çok nemli bölgelerde yaşadığı tespit edilmiş. Rakımı yüksek bölgelerde akarlara çok daha az rastlanılmış. Özellikle deniz kenarında yaşayan hanımlar temizlik sırasında çok dikkat etmeli. Toza, işi gereği sürekli maruz kalan temizlik işçileri ise mutlaka tedbir almalı.

Görgüner`den hanımlara birkaç öneri: Toz çekecek eşyaları duvara asmayın. Temizlik yaparken maske kullanın. Banyo ve tuvaletleri kuru tutun. Temizlik yaparken nemli bez kullanın. Doğal temizlik ürünleri kullanın. Sigara içmeyin, içilen yerde bulunmayın. Özel filtreli hava temizleyiciler kullanın.

SAĞLIĞINIZ İÇİN BİOBELLİNDA TEMİZLİK ÜRÜNLERİNİ TERCİH EDİN …

Sipariş bilgileri
  • Fiyat: 20 TL
Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Diğer güzellik ve sağlık ürünleri
Oluşturma tarihi: 27.03.2011 17:24
Düzenleme tarihi: 23.04.2015 14:24